Кафедра вищої математики та інформатики

Новини кафедри



📢 Оголошення: Курс для викладачів «From Theory to Practice: Interactive ML Resources for University Teaching»


Кафедра підтримує проведення короткого курсу для викладачів, присвяченого інтерактивним ресурсам для викладання машинного навчання у закладах вищої освіти. Участь у курсі відкрита для всіх охочих.


📅 Дати проведення: 9 та 16 квітня (середа)
🕕 Час: 18:00–19:30 (основна частина до 19:15, з 19:15 до 19:30 — блок запитань і відповідей)
👉 Реєстрація: career.softserveinc.com
💬 Zoom: Посилання на зустріч
🧾 Реєстрація є обов’язковою для отримання сертифікату про підвищення кваліфікації.



Засідання робочих груп за освітньо-професійними програмами


14 березня 2025 року відбулося засідання робочих груп за освітньо-професійними програмами «Математика та інформатика» спеціальності А4.04 «Середня освіта (Математика)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за участю роботодавців, викладачів, випускників та здобувачів освіти.


Гаранти освітніх програм, к. пед. н., доц. Г. Чернова та к. пед. н., доц. І. Жовтоніжко, оголосили результати громадського обговорення проєктів ОПП «Математика та інформатика» та Тимчасового стандарту вищої освіти за спеціальністю А4.04 «Середня освіта (Математика)», представлених на сайті факультету математики і інформатики.


До анкетування долучилися викладачі, випускники, здобувачі освіти та роботодавці, які надали слушні пропозиції та зауваження щодо проєктів освітніх програм. За результатами обговорення результатів опитування стейкхолдерів було ухвалено внесення змін у проєкти освітніх програм.


Перелік пропозицій та зауважень від стейкхолдерів, а також обґрунтування щодо їх врахування буде найближчим часом оприлюднено на сайті. Дякуємо всім стейкхолдерам за плідну співпрацю!



Кураторська година: зустріч із випускниками


12 березня 2025 року під час кураторської години випускники другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОПП «Математика та інформатика» спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» поділилися досвідом своєї педагогічної діяльності з нашими майбутніми педагогами.


Так, А. Пруднікова, Л. Фабер та М. Боднар підготували цікаві та інформативні доповіді щодо становлення свого педагогічного шляху, поділилися труднощами професії, надали слушні та корисні поради.


Зичимо нашим випускникам і надалі успіхів у педагогічній кар’єрі, творчих ідей, цікавих уроків, талановитих та здібних учнів, а нашим майбутнім педагогам успішного та натхненного навчання!


Гостьова лекція «Кризовий менеджмент в освіті: стратегії та підходи»


12 березня 2025 року викладачі кафедри вищої математики та інформатики та здобувачі вищої освіти спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» відвідали гостьову лекцію «Кризовий менеджмент в освіті: стратегії та підходи», що була прочитана керівником Центру педагогічної освіти Університету Уоріка (Велика Британія), запрошеним професором Каразінського університету, фахівцем із підготовки вчителів для міжнародних шкіл, експертом із антикризового менеджменту в освіті, доктором Енді Хінд.


Лекція була присвячена вирішенню сучасних управлінських проблем в освітньому середовищі та подоланню викликів, із якими стикається педагогічна спільнота. Лектор представив низку кейсів у кризовому менеджменті, зокрема, організація командної роботи, побудова траєкторії особистого розвитку педагога та оцінка ролі лідерства в діяльності керівника закладу освіти, підтримка психологічного благополуччя членів освітнього суспільства, адаптація до впровадження цифрової освіти тощо.


Доктор Енді Хінд запропонував ефективні стратегії подолання кризових явищ в освіті, сформулював основні принципи адаптивного лідерства та надав відповіді на питання, що були поставлені учасниками зустрічі.




Знайомство школярів з основами статистичного аналізу в Excel


24 та 26 лютого 2025 року в рамках співпраці Комунального закладу «Харківський ліцей №154 Харківської міської ради» та кафедри вищої математики та інформатики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна старший викладач кафедри Ю. Л. Подпалов провів заняття з інформатики для учнів 10-І класу. Під час уроків учні ознайомилися з темами «Основи статистичного аналізу даних (Excel)» та «Ряди даних (Excel)», що сприяло розвитку їхніх навичок роботи з електронними таблицями та аналізу інформації.


Такі заходи допомагають школярам здобути важливі практичні знання та наблизити їх до сучасних методів обробки даних.



19.02.25 р. під час кураторської години відбулася зустріч здобувачів освіти спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів з колективом Комунального закладу «Харківський ліцей № 154 Харківської міської ради», яка була присвячена інклюзивній освіті в умовах дистанційного навчання у військовий час. Майбутні вчителі мали нагоду отримати корисні поради від досвідчених педагогів-практиків.

Дякуємо колегам за цікаві та змістовні доповіді, присвячені навчанню дітей з особливими потребами!



17.02.25 р., в рамках співпраці Комунального закладу «Харківський ліцей № 154 Харківської міської ради» та кафедри вищої математики та інформатики Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна проведено урок інформатики в 9М та 9Ф класах на тему «Поняття та призначення баз даних». Ст.викл. кафедри Перепелиця О.М. тему уроку наповнила змістовним та цікавим теоретичним матеріалом.


6 лютого 2025 року відбувся онлайн-семінар для гарантів освітніх програм, організований відділом методичної та акредитаційної роботи за темою «Застосування Критеріїв оцінювання якості освітньої програми». Доповідач семінару — професор Світлана Віротченко, декан факультету іноземних мов, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

До семінару долучилися доценти кафедри Ірина Жовтоніжко та Ганна Чернова, які є гарантами освітніх програм "Математика та інформатика" магістерського та бакалаврського рівнів, відповідно. Протягом семінару обговорили поради щодо підвищення якості освітніх програм з огляду на застосування Критеріїв оцінювання, моніторингу освітніх програм, підготовки до акредитації та надали відповіді на запитання гарантів, надіслані заздалегідь та поставлені в чаті семінару.


Ліцеїсти 11 класу отримали унікальну можливість долучитися до консультаційного уроку на тему «Біноміальні коефіцієнти і трикутник Паскаля», який провів доцент кафедри вищої математики та інформатики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна — Юрій Львович Подпалов.

Захід сприяв поглибленню математичних знань учнів та їх підготовці до майбутніх випробувань!


30 січня 2025 року відбулося перше в цьому році засідання Науково-методичної ради. Традиційно було розглянуто низку питань, які стосуються удосконалення якості освіти в університеті.

Про план заходів з удосконалення освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти «Середня освіта (Математика і інформатика)» доповіли гаранти цих освітніх програм Ірина Жовтоніжко та Ганна Чернова.


Викладачі кафедри долучилися до програми стажування для викладачів українських вишів та шкіл від EPAM Campus (EPAM Teachers Internship), основний акцент якого спрямований на практичних навичках роботи з інструментами штучного інтелекту в навчанні.
Програма проводиться з метою поглибити зв’язок викладачів з ІТ-індустрією для кращого розуміння сьогоднішніх реалій ІТ-сфери та передачі школярам і студентам максимально прикладних та актуальних знань і навичок для успішної кар’єри в майбутньому.



22 і 24 січня 2025 року на Факультеті математики і інформатики в рамках проведення науково-популярних лекцій з математики для ліцеїстів відбулася зустріч із здобувачами середньої освіти Комунального закладу «Харківський університетський ліцей Харківської міської ради».
Лекція на тему: «Об'єми багатогранників: від задачі про "чайний пакетик" до scientific balloons», яку підготував доктор фіз.-мат наук, професор кафедри фундаментальної математики В.О. Горькавий, мала на меті розширити світогляд учнів, надати поштовх для подальшого опанування математичних знань. Окрему зацікавленість здобувачі виявили під час проведення практичного заняття, на якому мали можливість закріпити теоретичні знання та продемонструвати навички розв’язання геометричних задач.
Доцент кафедри вищої математики та інформатики, кандидат фіз.-мат. наук О.О. Аршава для спілкування з ліцеїстами обрала тему: «Сучасний погляд на класичну математику». Перед слухачами постали питання, пов’язані з застосуванням математичних знань під час вирішення побутових проблем. Ліцеїсти активно брали участь в обговоренні математичних кейсів у професіях, мистецькій діяльності та інформаційних технологіях.
Дякуємо колективу Харківського університетського ліцею за сприяння організації заходу та сподіваємося на подальшу співпрацю!



Викладачі кафедри прийняли активну участь в серії семінарів з підвищення педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників Каразінського університету, організовані Інститутом післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання. Зокрема, «Використання системи Moodle в освітньому процесі», «Кібер-гігієна при використанні цифрових технологій у навчанні», «Використання штучного інтелекту в діяльності викладача».
Слухачі ставили багато запитань спікерам та дуже активно долучалися до дискусій, обмінюючись власним досвідом.



В рамках роботи університетської шкільної кафедри математики та інформатики 14 та 17 січня 2025 року відбулася зустріч із здобувачами середньої освіти Комунального закладу «Харківський ліцей №154 Харківської міської ради».
Старший викладач кафедри вищої математики та інформатики Перепелиця О. М. провела семінар для здобувачів 11 класу: «Застосування гіпертекстових, графічних, анімаційних та мультимедійних елементів на веб-сторінках.» з циклу семінарів «Проєктування та верстка WEB - сторінок». Мета семінару полягала в тому, щоб познайомити здобувачів середньої освіти з поняттям мультимедіа з точки зору WEB, графічними можливостями HTML, а також з елементами, пов'язанними з мультимедіа, які з'явилися в HTML5.
Для здобувачів 10 класу була обрана тема: «Робота із зображеннями. Візуалізація даних в Python.» з циклу семінарів «Засоби візуальної розробки програм.» Були розглянуті декілька модулів бібліотеки Pillow для роботи із зображеннями. Також було розглянуто пакет Matplotlib, програмний пакет на мові програмування Python для візуалізації даних з використанням двовимірної 2D і тривимірної 3D графіки.
Дякуємо колективу ліцею №154 Харківської міської ради, викладачам Сотнікової М. М., Мнушка О. В. та школярам за сприяння організації заходу і сподіваємось на співпрацю надалі.


13.01.2025 р. відбулася зустріч студентів-магістрів спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика) денної та заочної форм навчання щодо вибору теми магістерської кваліфікаційної роботи та наукового керівника.
Кожен викладач кафедри коротко окреслив свій науковий напрям роботи та запропонував перелік тем випускових кваліфікаційних робіт.
Магістри мали змогу задати питання та прийняти участь в обговоренні.


10 січня 2025 відбулося чергове засідання проєктної групи освітньо-професійної програми «Математика та інформатика» спеціальності 014 Середня освіта (Математика) другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Метою зібрання було обговорення щодо оновлення ОП з урахуванням зауважень та пропозицій акредитаційної комісії та створення проєкту освітньо-професійної програми, який у подальшому буде оприлюднено на сайті Каразінського університету для широкого ознайомлення серед фахівців, роботодавців та інших зацікавлених осіб.


Вітаємо випускника другого (магістерського) рівня спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика) факультету математики і інформатики БОДНАРА Микиту з отриманням відзнаки кращого випускника Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

За період навчання продемонстрував видатні здібності, має вагомі результати в наукові роботі, дослідницькій діяльності, громадському та суспільному напрямах, виявив щиру відданість університетським цінностям, традиціям та ініціативам.

Бажаємо успіхів та натхнення у подальшій педагогічній діяльності!!!


24 грудня 2024 року запрошуємо на урочистий випуск магістрів у змішаному форматі!


Цей день стане особливим для наших магістрів — час підбиття підсумків, теплих слів вдячності та святкування досягнень.

Початок заходу: о 12:00.

Для участі в будь-якому форматі обов’язкова реєстрація: офлайн для отримання мантії та листа-запрошення з вказаним місцем проведення церемонії або онлайн для отримання на пошту посилання на трансляцію.
Реєстрація за посиланням триватиме до 22 грудня 2024 року.
Не пропустіть можливість розділити цю важливу подію з близькими та друзями. Чекаємо на вас!


18.12.24 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня за спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика) за участю членів екзаменаційної комісії (

Голова комісії

– НЕЛІН Євген Петрович, професор, кафедра математики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, канд. пед. наук, проф.;

Заступник голови

– ЛИСИЦЯ Віктор Тимофійович, завідувач кафедри вищої математики та інформатики, канд. ф.-м. наук, доц.;

Члени комісії:

  1. АРШАВА Олена Олександрівна, доцент кафедри вищої математики та інформатики, канд. фіз.-мат. наук, доц.;
  2. ЖОВТОНІЖКО Ірина Миколаївна, доцент кафедри вищої математики та інформатики, канд. пед. наук, доц.;
  3. ЧЕРНОВА Ганна Вікторівна, доцент кафедри вищої математики та інформатики, канд. пед. наук, доц.;

Секретар комісії

– БЄЛЄВЦОВА Ірина Анатоліївна, провідний інженер, кафедра прикладної математики) та співробітників кафедри вищої математики та інформатики.

Вітаємо наших перших випускників магістерського рівня:

БОДНАРА Микиту Олеговича,
ПРУДНІКОВУ Альону Олегівну,
ЛЕЩЕНКО Вікторію Олександрівну,
ПЕЧЕРСЬКУ Олену Валеріївну,
ФАБЕР Лілію Леонідівну з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо Вам подальших успіхів у педагогічній діяльності!

Онлайн-візит експертної групи НАЗЯВО для проведення акредитаційної експертизи ОНП «Математика та інформатика» (бакалавр, магістр)

ПРОГРАМА візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв'язку у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна освітньо-наукових програм «Математика та інформатика» (бакалавр) та «Математика та інформатика» (магістр) 14.10.2024 – 16.10.2024

Вітаємо з Всесвітнім Днем вчителя!


День вчителя - це свято не лише шкільних вчителів, а й усіх педагогів, викладачів, вчених, що передають свої знання та досвід, напрацювання та секрети майстерності. Свято всіх, хто має учнів і дотичний до вчительської справи.
Від щирого серця вітаємо всіх студентів педагогічних спеціальностей, вчителів, педагогів, викладачів та працівників освіти з професійним святом!


04.10.2024 р. здобувачем вищої освіти факультету математики і інформатики другого (магістерського) рівня спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика), гр. МС-61 Боднарем Микитою в межах кваліфікаційної роботи був представлений розроблений інтерактивний електронний посібник з математики для вивчення учнями 9 класу завдань з параметрами. Для ознайомлення з навчальним матеріалом посібника та виконання тестових контрольних завдань були залучені учні 9 класу Комунального закладу «Харківський ліцей № 82».
Щиро дякуємо заступниці директора з навчально-виховної роботи, учителю-методисту Калаш О.В. за плідну співпрацю.
Боднару М. бажаємо успіхів у навчанні та вдалого захисту кваліфікаційної (магістерської) роботи.


01.10.24 р. було проведено установчу конференцію зі студентами 1 курсу спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» другого (магістерського) рівня вищої освіти, щодо проходження педагогічної практики у профільних класах закладів середньої освіти. Керівник практики по факультету математики і інформатики старший викладач закладу вищої освіти кафедри вищої математики та інформатики Ликова Ольга Володимирівна, доцент закладу вищої освіти кафедри вищої математики та інформатики Чернова Ганна Вікторівна, завідувач кафедри педагогіки закладу вищої освіти Жукова Оксана Анатоліївна, доцент закладу вищої освіти кафедри прикладної психології Барінова Наталія Вікторівна ознайомили студентів з програмою практики, відповідним наказом про практику студентів, звітною документацією, надали рекомендації щодо оформлення планів-конспектів виховних заходів та складання психолого-педагогічних характеристик класу. Педагогічна практика триватиме в період з 01.10.2024 р. по 20.12.2024 р. (дистанційно) з відривом від занять у 10-11 класах закладів загальної середньої освіти.
Дякуємо всім учасникам конференції за плідну співпрацю!
Бажаємо нашим студентам вдалого та продуктивного проходження практики!


25.09.24 р. під час кураторської години відбулися зустрічі кураторів та гаранта освітньо-професійної програми «Математика та інформатика» за спеціальністю 014.04 «Середня освіта (Математика)» для першого (бакалаврського) рівня кандидата педагогічних наук, доцента Чернової Ганни Вікторівни зі студентами 1-4 курсів. Студентів було ознайомлено з оновленням освітньо-професійної програми «Математика та інформатика» щодо введення в програму обов’язкової загальної компетентності «Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності» та відповідного ПРН у зв’язку з внесенням змін до деяких стандартів вищої освіти. Також обговорювалися питання організації навчання у 2024-2025 н. р.


Відбулася панельна дискусія «Роль вчительської професії у розвитку суспільства (у контексті даних міжнародного огляду "Education at a Glance 2024")».
Директор Директорату освіти та навичок Організації економічного співробітництва та розвитку, засновник і куратор Програми міжнародного порівняльного оцінювання учнів PISA Андреас Шляйхер презентував результати дослідження "Education at a Glance 2024" («Погляд на освіту»). Це дослідження є авторитетним джерелом інформації про стан освіти у всьому світі. «Ви є архітекторами майбутнього України. Це дуже нелегка місія, адже ви маєте уявляти це майбутнє до того, як решта зможе його побачити. І найкращий спосіб це зробити — уособлювати себе з тим освітнім простором та стратегіями, які допоможуть створити це краще майбутнє».
У дискусії брали участь співробітники кафедри: доценти Віктор Лисиця, Ірина Жовтоніжко, Ганна Чернова та студенти факультету


02.09.24 р. було проведено установчу конференцію зі студентами 4 курсу спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)», щодо проходження педагогічної практики у закладах середньої освіти. Керівник практики по факультету математики і інформатики старший викладач закладу вищої освіти кафедри вищої математики та інформатики Ликова Ольга Володимирівна та доцент закладу вищої освіти кафедри вищої математики та інформатики Чернова Ганна Вікторівна ознайомили студентів з програмою практики, відповідним наказом про практику студентів та необхідною звітною документацією. Викладачі факультету психології (завідувач кафедри педагогіки закладу вищої освіти Жукова Оксана Анатоліївна, доцент закладу вищої освіти кафедри прикладної психології Барінова Наталія Вікторівна) надали рекомендації щодо оформлення планів-конспектів виховних заходів та складання психолого-педагогічних характеристик класу. Педагогічна практика триватиме в період з 02.09.2024 р. по 28.09.2024 р. (дистанційно) з відривом від занять.
Дякуємо всім учасникам конференції за плідну співпрацю!
Бажаємо нашим студентам вдалого та продуктивного проходження практики!


18.06.24 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт студентів першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 014.04 «Середня освіта (Математика)» за участю членів екзаменаційної комісії (голова комісії – НЕЛІН Євген Петрович, професор, кафедра математики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, канд. пед. наук, проф.; заступник голови – ЛИСИЦЯ Віктор Тимофійович, завідувач кафедри вищої математики та інформатики, канд. фіз.-мат. наук, доц.; члени комісії:

  1. 1). АРШАВА Олена Олександрівна, доцент кафедри вищої математики та інформатики, канд. фіз.-мат. наук, доц.;
  2. 2). ЖОВТОНІЖКО Ірина Миколаївна, доцент кафедри вищої математики та інформатики, канд. пед. наук, доц.;
  3. 3).ЧЕРНОВА Ганна Вікторівна, доцент кафедри вищої математики та інформатики, канд. пед. наук, доц.;
секретар комісії - БЄЛЄВЦОВА Ірина Анатоліївна, провідний інженер, кафедра прикладної математики) та співробітників кафедри вищої математики та інформатики.


Вітаємо наших перших випускниць бакалаврського рівня: ДМИТРІЄВУ Анну Василівну, ЄРШОВУ Анастасію Андріївну, ТАЛИЗІНУ Аліну Юріївну з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо Вам подальших успіхів у педагогічній діяльності та навчанні!

Зав. кафедри доц. Лисиця В.Т. разом з гарантами освітніх програм Середня освіта (Математика) бакалаврського та магістерського рівнів освіти доц. Жовтоніжко І.М., доц. Чернова Г.В. відвідали онлайн-зустріч з Лілією Гриневич "Виклики війни в освіті України та відповіді на них у сучасному контексті" та прийняли активну участь в обговоренні.

30.05.2024 р. відбулася зустріч студентів-магістрів спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика) денної та заочної форм навчання щодо вибору теми магістерської кваліфікаційної роботи та наукового керівника. Кожен викладач кафедри коротко окреслив свій науковий напрям роботи та запропонував перелік тем випускових кваліфікаційних робіт. Магістри мали змогу задати питання та прийняти участь в обговоренні.

24.05.24 р. відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт студентів-бакалаврів за спеціальністю 014.04 «Середня освіта (Математика)» за участю співробітників кафедри вищої математики та інформатики. Було розглянуто наступні кваліфікаційні роботи:

  • ДМИТРІЄВА Анна Василівна «Особливості впровадження освітніх онлайн-платформ на уроках алгебри та початків аналізу»;
  • ЄРШОВА Анастасія Андріївна «Роль комбінаторики у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії учнів нової української школи»;
  • ТАЛИЗІНА Аліна Юріївна «Методична розробка комплексу уроків за темою «Відношення та пропорції» із застосуванням освітніх комп'ютерних сервісів та платформ».

В обговоренні взяли участь співробітники кафедри: зав. каф. Лисиця В. Т., доц. Аршава О. О., доц. Жовтоніжко І. М., доц. Чернова Г. В., доц. Кузнєцова В. О., ст. викл. Подпалов Ю. Л., ст. викл. Перепелиця О. М. та інші, які задавали студентам ґрунтовні питання та надали користі поради щодо ефективного представлення результатів роботи.

Бажаємо нашим студентам вдалого захисту кваліфікаційних робіт!

Вітаємо здобувача другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика) (гр. МС-51) БОДНАРА МИКИТУ дебютом викладацької роботи, зокрема у підготовці школярів до складання НМТ з математики. Бажаємо успіхів та наснаги!!!


24 квітня 2024 р. доц. Чернова Г.В. (гарант освітньої програми "Математика та інформатика" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика)) та доц. Жовтоніжко І.М. (гарант освітньої програми "Математика та інформатика" другого (магістерського) рівня вищої освіти, спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика)) відвідали семінар-нараду з питань акредитації освітніх програм, який відбувся у форматі онлайн-засідання та прийняли активну участь в обговоренні ключових питань щодо організації та проведення опитувань стейкхолдерів освітніх програм.


03.04.24 р. відбулася зустріч студентів-бакалаврів та студентів-магістрів спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» зі стейкхолдером (работодавцем) Альоною Прудніковою, яка є нашою студенткою заочної форми навчання на магістерському рівні за спеціальністю 014.04 «Середня освіта (Математика)» та працює вчителем інформатики, педагогом-організатором Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 Білозерської міської ради Донецької області. Тема зустрічі буда присвячена питанню перспектив і проблем у роботі вчителя закладу загальної середньої освіти з власного досвіду. Дякуємо Альоні Прудніковій за цікаву дискусію, корисні поради, обмін власним досвідом роботи вчителя та бажаємо їй подальшого творчого розвитку та креативних ідей у педагогічній діяльності.

26-28 березня 2024 року в Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна була проведена ІІІ Міжнародна конференція на честь 105-річчя О.В. Погорелова «Проблеми викладання математики у закладах освіти: теорія, методика, практика».

Більше 100 науковців, викладачів та студентів із 6 країн світу (Болгарія, Велика Британія, Іспанія, Молдова, Сполучені Штати Америки, Україна) взяли участь у роботі заходу, який був присвячений сучасним проблемам математичної освіти в закладах середньої та вищої освіти.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулися:

  • проректор Каразінського університету Борис Самородов;
  • декан факультету математики і інформатики Григорій Жолткевич;
  • завідувач кафедри вищої математики та інформатики Віктор Лисиця.

Більше 60 цікавих та змістовних доповідей було зроблено на засіданнях дискусійних панелей в рамках тематики конференції.
З відеоматеріалом засідань та презентаціями доповідей учасників конференції можна ознайомитися на сайті конференції

25.03.24 р. було проведено установчі збори студентів-магістрів 1 курсу (заочна форма) спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)», щодо проходження виробничої (асистентської) практики на кафедрі вищої математики та інформатики. Керівник практики по факультету математики і інформатики доцент закладу вищої освіти кафедри вищої математики та інформатики Чернова Ганна Вікторівна ознайомила студентів з програмою практики, відповідним наказом про практику студентів та необхідною звітною документацією. Викладачі факультету психології (завідувач кафедри педагогіки закладу вищої освіти Жукова Оксана Анатоліївна, доцент закладу вищої освіти кафедри прикладної психології Барінова Наталія Вікторівна) надали рекомендації щодо оформлення планів-конспектів виховних заходів та складання психолого-педагогічних характеристик студентських груп. Виробнича (асистентська) практика для студентів заочної форми навчання відбудеться в період з 25.03.2024 р. по 20.04.2024 р. (дистанційно) без відриву від освітнього процесу на кафедрі вищої математики та інформатики факультету математики і інформатики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Дякуємо всім учасникам зборів за плідну співпрацю!
Бажаємо нашим студентам вдалого та продуктивного проходження практики!
06.03.24 р. було проведено збори студентів-бакалаврів (1-4 курси) та студентів-магістрів очної та заочної форм навчання (1 курс) спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» за участю завідувача кафедри, кураторів груп, гарантів освітніх програм. Розглядалося питання оновлення відповідних освітньо-професійних програм «Математика та інформатика». Гаранти знайомили здобувачів з нововведеннями та змінами в освітніх програмах, відповідали на питання студентів. Здобувачі вищої освіти активно залучалися до обговорення, вносили свої пропозиції щодо покращення освітніх програм, ділилися своїми враженнями від навчального процесу.
Дякуємо за плідну співпрацю!
21.02.24 р. відбулося засідання робочих груп щодо оновлення освітньо-професійних програм «Математика та інформатика» за спеціальністю 014.04 «Середня освіта (Математика)» для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за участю гарантів освітніх програм (кандидата педагогічних наук, доцента Чернової Ганни Вікторівни та кандидата педагогічних наук, доцента Жовтоніжко Ірини Миколаївни) та членів робочих груп. Обговорювали питання щодо оновлення переліку обов’язкових та вибіркових освітніх компонент, врахування вимог до освітніх програм, які представлено у проєктах Стандартів вищої освіти за спеціальністю 014 «Середня освіта (за предметними спеціальностями)» для бакалаврів та магістрів, а також проведення засідань із гарантами інших факультетів спеціальності 014 014 «Середня освіта (за предметними спеціальностями)» та залучення до обговорення студентів 014.04 «Середня освіта (Математика)».
12.02.24 р. відбулася установча конференція студентів 1 курсу спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)», навчання за освітньо-професійною програмою – магістр, з виробничої (асистентської) практики за участю викладачів факультету психології (завідувача кафедри педагогіки закладу вищої освіти Жукової Оксани Анатоліївни, доцента закладу вищої освіти кафедри прикладної психології Барінової Наталії Вікторівни) та керівника кафедри по факультету математики і інформатики доцента закдаду вищої освіти кафедри вищої математики та інформатики Чернової Ганни Вікторівни.
Виробнича (асистентська) практика відбудеться з 12.02.2024 р. по 13.04.2024 р. (дистанційно) без відриву від освітнього процесу на кафедрі вищої математики та інформатики факультету математики і інформатики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Дякуємо за плідну працю всім учасникам конференції! Бажаємо цікавого та продуктивного проходження практики нашим студентам!

30.01.2024 р. доц. Жовтоніжко І.М. була проведена зустріч зі здобувачами-магістрами заочної форми навчання з питань обговорення ОПП та вибору дисциплін на другий семестр 2023-2024 н.р.